VIII Rzeszowska Drużyna Harcerek "Dąbrowa" im. hm. Jadwigi Jareckiej

Z
wiązek Harcerstwa Rzeczypospolitej

Aktualności

ZBIÓRKA DRUŻYNY 16.03.2013r.

Dzisiaj odbyła się zbiórka drużyny w mundurach o 9.30 w naszej harcówce. Tak jak zawsze na początku obrzędowe rozpoczęcie zbiórki: Rozpalenie świecy przez Olę Leśniak, zaspiewalysmy "Płonie ognisko" i piosenke  naszej druzyny "Zielony płomień". Po chwili musialysmy szukac 12 karteczek z cytatami o zmianach w życiu, a nastepnie podzieliłyśmy sie na 2 druzyny i wypisywalysmy co sie nam kojarzy ze słowem "ZMIANY". Po chwili  robilysmy z papieru narty i jechalysmy na nich. No pozniej kazdy zastep mial wybrac swoja ulubiona piosenke i zabawe. A na koncu zostal przeczytany rozkaz przez drużynowa sam. Magdalenę Sadło. A  w nim; przyjecie do druzyny; trop. Agnieszkę Dzieszko, dh. Olę Leśniak i dh. Karolinę Latusek oraz otworzenie sprawnosci dla och. Asi Brożek. A po nim rozkaz przeczytany przez komendankę naszego Związku Drużyn " Źródło" phm. Justynę Sadło HR. A tam bylo zwolnienie z funkcji druzynowej Magdy Sadło i na okres przejściowy drużynowa naszej druzyny zostala phm. Justyna Sadło HR dopóki   nie wyłoni się do wrzesnia nowa druzynowa  z konkursu "Tour o sznur". A udzial w nim biorą: trop. Joanna Rydz, trop, Agnieszka Dzieszko, och. Katarzyna Kudyba, och, Julia Czernia, och. Federica Pugliese, och. Jagoda Perłowska, och. Joanna Brożek oraz dh. Aleksandra Leśniak. No i obrzedowe zakonczenie zbiorki i powrot do domu. 

DZIĘKUJEMY Madzi za pełnienie funkcji drużynowej!!! :))


CZUWAJ!
Trop. Joanna Rydz 
BIWAK ZIMOWY Dąbrowa 8-10.02.2013r.

Piątek

Całym Źródłem spotkałysmy się na dworcu podmiejskim ok. godz. 15.00. Wsiadlysmy do autobusu i pojechalysmy na miejsce  biwakowania. Po 25 minutach jazdy dotarlysmy do celu, zajelysmy pokoje, rozpakowalysmy i zaczelysmy zabawe. Na poczatku  pogralysmy w siatkówkę na sali gimnastycznej, Poźniej przyjechał Zabroniecki Związek Drużyn Harcerek "Quo Vadis" z Sędziszowa i Ropczyc, abyśmy wspólnie biwakowały. Poźniej kolacja, kominek o św. Franciszku, pozegnanie dnia, toaleta wieczorna i poszłysmy spac, zeby mieć duzo sily i energii na kolejny pełen pracy dzien :)

Sobota

Oczywiscie pobudka  w wykonaniu Oboźnej, zaprawa poranna, sniadanie, apel, sprawdzanie porzadkow w pokojach i oczywiscie kto miał najlepszy porządek?  Oczywiscie ze MY ÓSEMECZKA!! :)  Poźniej krótkie zajecia, gra terenowa w mieszanych skladach Dąbrowy i Galaktyki, a nazwy patroli nazywaly się : Wróżki i Elfy. Wygrały Wróżki zabierając berło w postaci mandarynki ( znaszej druzyny w patrolu; Ja, Julka Czernia i Jagoda Perłowska
i 3 dziewczyny z Galaktyki). Poźniej obiad zrobiony przez nasza Kuchmistrzynie z galaktyki Julkę Buczak. Były to nalesniki z serem i dzemem oraz zupa. Bardzo smaczne bylo, mamy nadzieje ze  jeszcze kiedys  Julka cos nam przyrządzi :) Później odbyl sie mecz siatkowki Zabroniecki/ Rzeszowski Związek. Był pełen emocji. Później podwieczorek i spotkanie z hm. Anią Pierą HR komendantka Chorągwi Podkarpackiej i się zapoznawałysmy. Pozniej zajecia wieczorne , kolacja, apel, kominek , pozegnanie dnia, toaleta wieczorna i cisza nocna. A ja z Olą, Frytką, Dziunią i Olą przygotowywałysmy oprawe muzyczna do niedzielnej mszy sw.


Niedziela

Pobudka, powitanie dnia, sniadanie, pakowanie się, sprzatanie w salach. Udałysmy się do kosciola na mszę,  A pozniej czekanie na przystanku na autobus do domu. No i ok. 11 bylysmy na osiedlu. Był  to owocny, mile spedzony czas. Więcej takich wyjazdow  i jeszcze lepszych! :)


CZUWAJ!!
Trop. JOANNA RYDZ
EKWIPUNEK NA XXX PIELGRZYMKE HARCERSKA NA JASNĄ GÓRE 7-9.09.2012!!!

Co brać:

Legitymacja szkolna!!!
Pięniądze chronione przed deszczem( weźcie sobie więcej, żeby było na obiad w sobotę), 
Plecak ze stelażem!!!
mały plecak,
prowiant na drogę,
śpiwór,
karimata,
poduszka,
Pełne umundurowanie ( beret, bluza, spódnica, pas, getry, wiwijki, lilijka lub krzyż harcerski), 
czarne buty do munduru lub trepy, 
buty do chodzenia po budynku( mogą być pantoflle albo tenisówki)
czarna bluza do munduru,
rajstopy jasne do munduru,
bluzki z krótkim rękawem, 
bielizna
spodnie, 
dres do spania,
ręcznik,
kosmetyki( pasta i szczoteczka do zębów, szczotka do włosów, dezodorant, mydło, chusteczki higieniczne),
płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtka przeciwdeszczowa,
notatnik i śpiewnik,
przybornik( zapałki, siarka, agrafki, nici, plastry),
długopisy,
kubek do picia,
przyjmowane leki ( jak ktoś używa, żeby mi zgłosił),
aparat cyfrowy jak ktoś chce,
dobry humor :)

Nie brać: 
kart do gry, 
mp3, 
mp4,

UWAGA!!!

Pakujemy się tylko i wyłącznie do jednego plecaka, nie bierzemy nic w rękach.CZUWAJ!
trop. Joanna Rydz
KONSTYTUCJA 3 MAJA

Ja, Frytka, Ola i Asia  spotkałyśmy się pod harcówką o 8.40 w mundurach. Udałyśmy się na Plac Farny, gdzie czekało na nas trzech harcerzy z VIII RwDh-y. O godz 9.30 rozpoczęła się Uroczysta Msza, a po niej ok. godz. 11.00 wszystkie służby mundurowe i nie tylko poszły w kierunku Rzeszowskiego Rynku pod pomnik gen. Tadeusza Kościuszki. Tam odbyły się Główne Uroczystości 3 maja. Trwały do ok. godz. 13.00. Później z harcerzami poszliśmy  na Lody do Myszki :). Wracając już w stronę osiedla byliśmy bardzo spragnieni bo było bardzo gorąco. Okazało się, że pod blokiem Frytki jest otwarty sklep, więc poszliśmy do niego i kupilismy wszyscy sobie puszki coca-coli. Minęło 20minut i niestety rozeszliśmy się wszyscy do swoich domów. :)

och. Julka Czernia
1 MAJA- KRUCJATA WYZWOLENIA CZŁOWIEKA

Jak co roku odbyła się pielgrzymka do Niechobrza. W tym roku poszłam tylko ja, Frytka, Ola i Asia. Spotkałysmy się  z czterema harcerzami z VIII RwDh-y o godz. 7.00 pod harcówka w koszulkach ZHR,a wyruszyliśmy z Placu przed Kościołem ok. 8.00. Po ponad godzinnej wędrówce zrobiliśmy sobie wspólnie z nasza parafią św. Rodziny 15-minutową przerwę. Niestety musieliśmy iść dalej, aby zdążyć na godz. 11.00. W końcu udało się nam dotrzeć do Kościoła p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Poszliśmy do obrazu, gdzie trzeba poruszać się klękając. Później jak to w zwyczaju udaliśmy się pod sklep, aby kupić sobie lody. Do autobusu zostalo ponad 2h i stwierdziłyśmy i harcerze również, że nie ma sensu czekać tyle. Więc postanowiliśmy wracać na nogach. Było bardzo upalnie i dużo wrażeń na ten dzień. Na osiedle doszliśmy ok. godz. 15 :) Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pójdzie nas więcej. :)


och.Julka Czernia„Prawda dźwiga człowieka.
Kiedy człowiek nie dźwignie siebie (…)”
BŁ. PAPIEŻ JAN PAWEŁ II

Niech prawda o Zmartwychwstaniu Bożego Syna
doda Wam sił i nadziei na Waszych codziennych ścieżkach.
Chrystus zmartwychwstał, Alleluja!
Wszystkim harcerkom, harcerzom
oraz sympatykom harcerstwa
składam życzenia zdrowych i radosnych
Świąt Wielkanocnych.

Czuwaj!

trop. Joanna Rydz
22.02.2012r. - DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ

„Spójrzmy w ogień, który płonie, bijąc w niebo snopem iskier. Spójrzmy w ogień – w nim uśpione, dni odległe, znów dziś bliskie. Posłuchajmy:echo niesie, tamte pieśni sprzed lat wielu. Posłuchajmy: one przeszłość , przywoływać tak umieją. Złączmy dłonie w jednym kręgu, obok siebie starzy, młodzi. Złączmy dłonie, niech wspomnienie ,a dniem dzisiejszym parę tworzy…” Z okazji Dnia Myśli Braterskiej składam w imieniu swoim i VIII RwDh-ek „ Dąbrowa ” najserdeczniejsze życzenia braterstwa na codzień.

Zastępowa zastępu „ Antonówki”
och. Joanna Rydz
WIGILIJKA HARCERSKA :)

20.12.2011r. godz.17.00 odbyła się Wigilia z zuchenkami „Pracowite Pszczółki”, które działają na sąsiednim osiedlu Projektant. Na początku oczywiście zapalenie choinki z podgrzewaczy przez drużynowe, przeczytanie fragmentu z Pisma Św. oraz podzielenie się opłatkiem z osobami stojącymi po swojej prawej i lewej stronie ;). Później zaśpiewanie trzech kolęd w wykonaniu zuchenek, które się przebrały. No i w końcu barszcz czerwony z uszkami i pierogi ruskie, bez których Wigilia nie mogłaby się odbyć. Po chwili zaśpiewał zastęp „Paproć” i zastęp „Antonówki" z zastępem „Wiewióry”. Nie mogło się odbyć bez naszej najlepszej zabawy OSIOŁEK i WATATUM. No to później poczęstunek dla wszystkich :P. Harcerki poszły na chwilę do Dolnego Kościoła, gdzie Madzia odczytała rozkaz. Zostały przyjęte do drużyny nowe harcerki z zastępu „Paproć” i jedna z zastępu „Wiewióry”. Ania Pee. została mianowana na funkcję zastępowej zastępu terenowego i otrzymała w końcu brązowy sznur. GRATULACJE! :) 


WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!! :)  

och. Joanna Rydz
STO LAT ÓSEMCE!!!

25.11.2011r. godz: 16:00 w naszej  harcówce odbyła się zbiórka urodzinowa naszej drużyny, która 11.11. ukończyła równe 20 lat. Najpierw odbyło się obrzędowe rozpoczęcie zbiórki. Madzia S. opowiedziała nam gawędę o powstaniu naszej drużyny. Później zaśpiewałyśmy naszą piosenkę
"ZIELONY PŁOMIEŃ". Po chwili odbył się teleturniej mający 20 pytań. Miały one temat oczywiście związany z naszą drużyną. Dla niektórych były one łatwe, ale na niektóre trzeba było dobrze pomyśleć. Wygrała grupa Agi W. Gratulacje! W przerwach pomiędzy pytaniami bawiłyśmy się w Osiołka: "Biega sobie mały osioł x3 od samego rana. Przód, przód, przód kochana od samego rana. Tył, tył, tył kochana od samego rana. Bok, bok, bok kochana od samego rana. Jeszcze była jedna zabawa 100% kobieta, która miała sprawdzić w ilu procentach nasze harcerki są kobietami. Nauczyłysmy harcerki, które od nie dawna są w drużynie piosenki pt. "Krajka".

....Nagle zostały zgaszone wszystkie światła, a przed nami stanęła Madzia z szarlotką (upieczoną przez moja mame), która była naszym TORTEM URODZINOWYM. Zdmuchnełyśmy świeczkę i zaśpiewałyśmy STO LAT! Za chwilę pokroiłyśmy nasz placek i zabrałyśmy się do jedzenia. Tort był bardzo pyszny. I jak to w zwyczaju "Dąbrowa" jest zawsze bardzo głodna, że nie mogło się obejść bez wyżerki przyniesionej przez zastępy Antomówek
i Wiewiór ;)
...No i nadszedł koniec naszej zabawy. Pożegnałyśmy się i wszystkie udałyśmy się do swoich ciepłych domów. Mam nadzieję, że te urodziny zostaną nam w pamięci, bo nie zawsze, a tylko raz w życiu kończy się 20 LAT!!!  
 
och. Joanna Rydz
Kreator stron www - szybka strona internetowa